SON DAKİKA
Hava Durumu

Seçim ve aday

Yazının Giriş Tarihi: 05.11.2023 03:03
Yazının Güncellenme Tarihi: 05.11.2023 03:03

Geliyor , yaklaşıyor birseçimdaha yerel yönetimler ve onları seçecek halk ne istiyor ?
Nasıl bir aday olmasını istiyor halk bilemeyiz tabiki ,sormadik  sora biliriz belki sizlere bu grup vasilesiyle belki bir anket bile yaparız bilemeyiz zaman ne getirecek.

Kestel'i bilen tanıyan ne istediğini öngören birisi mi olması lazım acaba ! diyorum kendi kendime yoksa bilmesine gerek yok, herhangi birisi olursa da hizmet edebilir mi  diye solmalıyız tabi, bize sorsalar seçmek için hangi kriterleri ararız diplomalı mı olsun tecrübemi olsun liyakat limi olsun nasıl bir şekil  istiyoruz kafamızda tasarladığımız adayımız nasıl.

Yakındır eli kulağındadır aday, adayları çıkacaktır karşımıza tabii ki vaatleri olacaktır  biz halk olarak nasıl bir hal alacağız ne istiyoruz, bizim oyu vereceğimiz şahıs özellikleri ne olmalıdır bunu kafamızda acaba canlandırdıkmı en büyük sorunları Kestel in neler, hangi aday bu sorunları çözmek için seçim beyannamesine koyuyor biz halk olarak ince eleyip sık dokumamız lazım bize sorarlarsa tabiki cevabı var  yok sormazlarsa ince de eleyip sık da dokumaya gerek yok.

Benim kafamda belirlediğim bir çoğunuzda buna katılacaksınız  kestel limizi tanıyan sorunlarının ne olduğunu bilen ne gerektiğinin önceliğinin ne olduğunu bilen biraz da halkın içinden olan halka yakın olan birisinin olmasını isterim.

Tabii siyasi herhangi bir isim vermeden partiyi gözetmeden kişileri baz almak lazım a kişisi adaya dayı b kişi aday adayı c kişi aday adayı partisinden önce o kişinin kim olduğunu ne olduğunu ne yapmak istiyor olursa ne tür artıları olur bunları sormamız lazım.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.